Amatorska Liga Bowlingowa - ALB

 

AMATORSKA LIGA BOWLINGOWA - MUSISZ W TO ZAGRAĆ !


Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Lidze bowlingowej.


ALB to system rozgrywek w kręgle, czyli połączenie zajęć sportowych, aktywnego wypoczynku i przyjacielskiej rywalizacji.


Kręgle  to obecnie szybko rozwijająca się dyscyplina sportu, aczkolwiek w naszym mieście jeszcze mało popularna, dająca jednak graczom z powodu swej „prostoty” i niezbyt wymagających zaawansowań technicznych  sporo satysfakcji i zadowolenia. W kręgle może grać każdy  ! Zawodnikami i użytkownikami naszej kręgielni są osoby w wieku od 6 do 66 lat, osoby o różnych zainteresowaniach  jak również osoby niepełnosprawne (często z naszych usług korzysta np.: stowarzyszenie osób niewidomych i słabo widzących JUTRZENKA), a to dowód, że kręgle to gra dla wszystkich.

Niesłuszna, zatem jest postawa tych osób, które mają obawę przed kręglami odnoszącą się najczęściej do lęku przed tą pierwszą grą i wstydem, że nie potrafię -   bo w kręgle umie grać każdy !


Rozrywka jaką niewątpliwie jest gra w kręgle wbrew pozorom jest lekkim wysiłkiem fizycznym, który wzmacnia  organizm, przynosi ulgę zestresowanym, zapewnia rozrywkę zarówno tym, którzy ją uprawiają jak i tym, którzy mogą się jej przyglądać. Bowling to także adrenalina i pożyteczny sposób na jej wyzwolenie. Jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu i mamy nadzieję, że ten czas spędzicie Państwo grając w Amatorskiej, zakładowej Lidze Bowlingowej.
Profesjonalna organizacja i miejsce z pewnością  sprostają Państwa oczekiwaniom. Właśnie tu zmęczycie się fizycznie i odpoczniecie psychicznie przed kolejnym dniem w pracy. To miejsce pozwoli Państwu nawiązać nowe kontakty i poszerzy horyzont możliwości.


WIECZÓR LIGOWY:

 1. Każdemu uczestnikowi  meczu ligowego widniejącemu  w protokole meczowym
  podczas zawodów przysługuje 20% rabat na zakup napojów  w barze kręgielni.

1  Podczas zawodów foto-relację prowadzi fotograf.

Fotki dostępne na stronie www.kregielnia.net

 1. Po każdym wieczorze ligowym relacja z meczów na stronie internetowej zawierająca
  opinię trenerów, wywiady z zawodnikami.
 2. Po każdej ligowej kolejce wybór najlepszego zawodnika kolejki
  (nagrody rzeczowe, bądź zaproszenia do restauracji, bilety na mecze itp.)

 

PRZYSTĄPIENIE DO ROZGRYWEK:

 • Warunkiem przystąpienia do rozgrywek Amatorskiej Ligi Bowlingowej wypełnienie arkusza
  zgłoszeniowego a następnie opłacenie udziału w danej edycji rozgrywek.


Termin zgłaszania drużyn upływa
10.10.2015r. – drużyny zgłaszać należy wysyłając formularz

(w załączniku) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faxem pod numer 34 3693 888

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Drużyna musi posiadać trenera lub kierownika zespołu – jest to osoba odpowiedzialna za kontakt z organizatorem, decydująca o składzie zespołu na dany mecz.

Drużyna składa się minimum z trzech  zawodników, z czego w jednym spotkaniu uczestniczy od trzech do pięciu zawodników zgłoszonych przez kierownika drużyny do zawodów.

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Bowlingowej  organizowane przez kręgielnie Stacherczak w Częstochowie  mają charakter amatorski tzn. jego uczestnikami nie mogą być zawodnicy grający lub zgłoszeni do rozgrywek w zawodowej lidze Bowlingowej w kraju bądź za granicą:

 • MECZ: Czas gry (ok. 2 godziny) : 3 odgrywki dla zawodników z których trzy najlepsze wyniki zaliczane są do klasyfikacji i wpływają na wynik drużyny
 • Kręgielnia : Rozgrywki odbywać się będą na kręgielni  „Stacherczak” w Częstochowie
 • TORY : mecze rozgrywane na sześciu torach równorzędnie.
 • KULE: Rozgrywki będą prowadzone kulami o różnej wadze a tym samym rozmiarze – zawodnik sam decyduje o wadze kuli – dopuszczalne jest posiadanie własnej kuli.

 

 

 

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Data Drużyny

[zobacz więcej]

Tabela

# Nazwa Punkty
1 STRAŻACY 416
2 VOO BOO DOO 390
3 ZAPIEXY 371
4 MINIONKI 357
5 PINOMENALNI 354
6 MAKAK TEAM 321
7 NIEZDECYDOWANI 290
8 JUTRZENKA 286
9 YANUSZE BOWLINGU 268
10 BIGOS Z FRETKI 238

[zobacz więcej]

Klasyfikacja indywidualna

# Nazwisko Średnia
1 D. Wolik 181.13
2 D. Jagusiak 174.13
3 P. Słabikowski 171.95
4 K. Stacherczak 169.2
5 I. Stacherczak 166.85
6 K. Czajka 164.86
7 D. Dawiskiba 164.53
8 A. Banasiak 162.41
9 J. Wywiał 160.25
10 W. Jagusiak 156.91

[zobacz więcej]