Amatorska Liga Bowlingowa - ALB

 

AMATORSKA LIGA BOWLINGOWA - MUSISZ W TO ZAGRAĆ !


Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Lidze bowlingowej.


ALB to system rozgrywek w kręgle, czyli połączenie zajęć sportowych, aktywnego wypoczynku i przyjacielskiej rywalizacji.


Kręgle  to obecnie szybko rozwijająca się dyscyplina sportu, aczkolwiek w naszym mieście jeszcze mało popularna, dająca jednak graczom z powodu swej „prostoty” i niezbyt wymagających zaawansowań technicznych  sporo satysfakcji i zadowolenia. W kręgle może grać każdy  ! Zawodnikami i użytkownikami naszej kręgielni są osoby w wieku od 6 do 66 lat, osoby o różnych zainteresowaniach  jak również osoby niepełnosprawne (często z naszych usług korzysta np.: stowarzyszenie osób niewidomych i słabo widzących JUTRZENKA), a to dowód, że kręgle to gra dla wszystkich.

Niesłuszna, zatem jest postawa tych osób, które mają obawę przed kręglami odnoszącą się najczęściej do lęku przed tą pierwszą grą i wstydem, że nie potrafię -   bo w kręgle umie grać każdy !


Rozrywka jaką niewątpliwie jest gra w kręgle wbrew pozorom jest lekkim wysiłkiem fizycznym, który wzmacnia  organizm, przynosi ulgę zestresowanym, zapewnia rozrywkę zarówno tym, którzy ją uprawiają jak i tym, którzy mogą się jej przyglądać. Bowling to także adrenalina i pożyteczny sposób na jej wyzwolenie. Jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu i mamy nadzieję, że ten czas spędzicie Państwo grając w Amatorskiej, zakładowej Lidze Bowlingowej.
Profesjonalna organizacja i miejsce z pewnością  sprostają Państwa oczekiwaniom. Właśnie tu zmęczycie się fizycznie i odpoczniecie psychicznie przed kolejnym dniem w pracy. To miejsce pozwoli Państwu nawiązać nowe kontakty i poszerzy horyzont możliwości.


WIECZÓR LIGOWY:

 1. Każdemu uczestnikowi  meczu ligowego widniejącemu  w protokole meczowym
  podczas zawodów przysługuje 20% rabat na zakup napojów  w barze kręgielni.

1  Podczas zawodów foto-relację prowadzi fotograf.

Fotki dostępne na stronie www.kregielnia.net

 1. Po każdym wieczorze ligowym relacja z meczów na stronie internetowej zawierająca
  opinię trenerów, wywiady z zawodnikami.
 2. Po każdej ligowej kolejce wybór najlepszego zawodnika kolejki
  (nagrody rzeczowe, bądź zaproszenia do restauracji, bilety na mecze itp.)

 

PRZYSTĄPIENIE DO ROZGRYWEK:

 • Warunkiem przystąpienia do rozgrywek Amatorskiej Ligi Bowlingowej wypełnienie arkusza
  zgłoszeniowego a następnie opłacenie udziału w danej edycji rozgrywek.


Termin zgłaszania drużyn upływa
10.10.2015r. – drużyny zgłaszać należy wysyłając formularz

(w załączniku) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faxem pod numer 34 3693 888

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Drużyna musi posiadać trenera lub kierownika zespołu – jest to osoba odpowiedzialna za kontakt z organizatorem, decydująca o składzie zespołu na dany mecz.

Drużyna składa się minimum z trzech  zawodników, z czego w jednym spotkaniu uczestniczy od trzech do pięciu zawodników zgłoszonych przez kierownika drużyny do zawodów.

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Bowlingowej  organizowane przez kręgielnie Stacherczak w Częstochowie  mają charakter amatorski tzn. jego uczestnikami nie mogą być zawodnicy grający lub zgłoszeni do rozgrywek w zawodowej lidze Bowlingowej w kraju bądź za granicą:

 • MECZ: Czas gry (ok. 2 godziny) : 3 odgrywki dla zawodników z których trzy najlepsze wyniki zaliczane są do klasyfikacji i wpływają na wynik drużyny
 • Kręgielnia : Rozgrywki odbywać się będą na kręgielni  „Stacherczak” w Częstochowie
 • TORY : mecze rozgrywane na sześciu torach równorzędnie.
 • KULE: Rozgrywki będą prowadzone kulami o różnej wadze a tym samym rozmiarze – zawodnik sam decyduje o wadze kuli – dopuszczalne jest posiadanie własnej kuli.

 

 

 

Tabela

# Nazwa Punkty
1 STRAŻACY 388
2 ZAPIEXY 363
3 VOO BOO DOO 342
4 MINIONKI 305
5 MAKAK TEAM 297
6 PINOMENALNI 288
7 JUST STRIKE 282
8 YANUSZE BOWLINGU 281
9 JUTRZENKA 276
10 POGODNA 19 243

[zobacz więcej]

Klasyfikacja indywidualna

# Nazwisko Średnia
1 D. WOLIK 178.88
2 D. JAGUSIAK 175.49
3 K. CZAJKA 171.41
4 P. SZMIDLA 165.63
5 S. PAGWET 165.37
6 I. STACHERCZAK 164.27
7 A. BANASIAK 164.05
8 P. SŁABIKOWSKI 162.88
9 K. STACHERCZAK 160.99
10 D. DAWISKIBA 160.99

[zobacz więcej]

Ostatnia kolejka

Drużyny Wynik

[zobacz więcej]

Następna kolejka

Data Drużyny

[zobacz więcej]