Remis w hicie sezonu - Zapiexy najlepsi na półmetku

Za nami połowa rozgrywek w sesji zasadniczej. Na półmetku rozgrywek najlepszym zespołem są Zapiexy, które o dwa punkty wyprzedzają Strażaków. „Ogniodporni” mogli wysunąć się na prowadzenie , ale w meczu własnie z liderem, Zapiexami zdobyli 16 punktów – czyli zanotowali remis. Ten pozwolił Zapiexom utrzymać prowadzenie w ligowych szrankach.
W samej jedenastej kolejce właśnie mecz lidera z wiceliderem był największym wydarzeniem. W pozostałych spotkaniach zwycięstwa odnieśli Yanusze Bowlingu, którzy pokonali PINomenalnych, Jutrzenka, która okazała się lepsza od Bad Boys, Makak Team, który niespodziewanie gładko pokonał Voo Boo DooJust Strike, który ograł Pogodną 19. Największą niespodziankę w tej Seri gier sprawili Bigosy z Fretki. Pokonali i to dość wysoko Minionki !

..

ZAPIEXY – STRAŻACY (2 – 6; 6 – 2; 6 – 2; 2 – 6)
[357 – 366; 433 - 349; 404 – 364; 364 – 365]

W hicie kolejki emocje trwały do ostatniego rzutu, bowiem on decydował o losach całego spotkania. Po pierwszej wygranej partii, w kolejnych Strażacy oddali pole liderowi. Zapiexy za sprawą Kamila Matuska gładko wygrali dwa sety i przed finałową grą mieli 4 punkty przewagi. W czwartym secie Jacek Frymus miał losy spotkania w swoich rękach. Jego rzut sprawił, iż Strażacy wygrali seta jednym pinem i doprowadzili do remisu w całym meczu.

BAD BOYS – JUTRZENKA 12 – 20 (0 – 8; 0 – 8; 6 – 2; 6 – 2)
[317 – 401; 309 – 386; 383 – 368; 363 – 358]

Po dwóch setach Jutrzenka prowadziła 16 – 0 i zwycięstwo miała na przysłowiowe  wyciągnięcie ręki. W szeregach „słabo widzących” doszło do dużego rozprężenia i w efekcie dwa kolejne sety wygrali Bad Boys.

MAKAK TEAM – VOO BOO DOO 22 – 10 (2 – 6; 4 – 4; 8 – 0; 8 – 0)
[377 – 385; 355 – 331; 395 – 352; 452 – 355]

Po pierwszym secie nikt nie zakładał  innego rezultatu niż zwycięstwo Voo Boo Doo. W drugim jednak sygnał  sugerujący, iż spotkanie i emocje dopiero się rozpoczęły dał Kamil Czajka. Remis w secie i na półm,etku meczu niezła sytuacja wyjściowa Makak Team. W trzecim i szczególnie w czwartym secie Makaki zagrali wyśmienicie. Wygrali dwa sety po 8 – 0 i odprawili z kwitkiem Voo Boo Doo. W ostatniej partii Czajka i spółka zdobyli 452 pinów !

JUST STRIKE – POGODNA 19 20 – 12 (8 – 0; 6 – 2; 6 – 2; 0 – 8)
[371 – 343; 354 – 328; 414 – 372; 358 – 359]

Tylko jednego seta zdołali wygrać zawodnicy Pogodnej w starciu z Just Strike Wystepujący w dwuosobowym składzie gracze pogodnej czwartą partię wygrali jednym pinem ! Wcześniej nie dotrzymywali kroku dobrze dysponowanym zawodnikom Just Strikę. Po trzech odgrywkach Iwona i jej kompani prowadzili 20 – 4 .

YANUSZE BOWLINGU – PINOMENALNI 24 – 8 (2 – 6; 8 – 0; 8 – 0; 6 – 2)
[379 – 390; 413 – 356; 373 – 348; 351 – 338]

Pinomenalni wygrali pierwszą odgrywkę i w drugiej zmierzali po tak zwane swoje. Sygnał do walki dał Marcin Korzeniec, który w drugim secie zdobył 226 punktów, a Yanusze wygrali seta bez straty punktu. W kolejnych grach z sił opadali Pinomanalni, a Yanusze utrzymywali niezły, równy poziom gry. W efekcie wygrali trzecią partię również 8 – 0 i na seta przed zakończeniem zawodów prowadzili 18 – 6. W ostatniej partii przypieczętowali pewne zwycięstwo.

MINIONKI – FRETKI 10 – 22 (0 – 8; 8 – 0; 2 – 6; 0 – 8)
[305 – 373; 385 – 350; 354 – 399; 308 – 337]

Takiego rozstrzygnięcia tego meczu nikt się nie spodziewał. Aspirujący do gry w wielkim finale zawodnicy Minionków ulegli Fretkom. Już  pierwszy set zwiastował niespodziankę. Fretki wykorzystali niemoc Minionków i wygrali seta gładko 8 – 0. W drugiej dogrywce sytuacja jakby wróciła do normy. Niepokojącym były jednak wyniki liderów Minionków. Sytuację ratował Adrian Chichoń. W trzecim secie do gry powrócił Broniszewski. Zdobył 204 punkty jednak to Fretki wygrali seta i przed ostatnią grą mieli 4 punkty przewagi. Brakowało i9m zaledwie 3 punktów do odniesienia zwycięstwa. W ostatniej partii Minionki zagrali źle, a Fretki spokojnie … Efektem było zwycięstwo 8 – 0 w secie i tryumf w całym spotkaniu.