Zapiexy zatrzymani przez Jutrzenkę !

Pięć spotkań wygranych pod rząd – na takiej serii zakończyli swoje pasmo sukcesów zawodnicy Zapiexów. W dziesiątej ligowej kolejce lider rozgrywek znalazł swojego pogromcę. Drużyna Jutrzenki w ostatnim secie pojedynku z Zapiexami odrobiła straty z nawiązką, która starczyła do pokonania przodujących w lidze Zapiexów.  Była to największa niespodzianka minionej kolejki , ale nie jedyna. Mniejszego kalibru prezent mikołajkowy sprawili sobie Fretki, które pokonały Just Strike i zanotowali trzecie zwycięstwo pod rząd. Pewne zwycięstwo odnieśli Yanusze Bowlingu, którzy gładko pokonali osłabioną barkiem kadrowym Pogodną.
Swoje spotkania gładko wygrali również Pinomenalni oraz Strażacy.  W meczu kolejki  Voo Boo Doo pokonało Minionki.
W ligowej tabeli na szczycie nie doszło do większych zmian. W dole tabeli Yanusze Bowlingu wypchnęli poza play off Just Strike.

JUTRZENKA – ZAPIEXY 18 – 14 [6 – 2; 2 – 6; 2 – 6; 8 – 0]
(342 – 323; 369 – 392; 343 – 382; 432 – 340)

Mecz Jutrzenki i Zapiexów miał różne fazy. Pierwszy set przyniósł nieoczekiwane zwycięstwo Jutrzenki, która  wykorzystała słabszą postawę Wolika I Pagweta. W kolejnych partiach wszystko jak by wróciło do normy. Gracze lidera rozgrywek zaczęli punktować i w drugim secie odrobili straty z pierwszego, a w trzecim wyszli na prowadzenie. Mało kto przypuszczał, że losy tego spotkania się mogą odwrócić. Wszak po trzech setach Zapiexy prowadziły 14 – 10 i do pełni szczęścia brakowało im trzech punktów. Do tego , w ostatniej odgrywce na ławkę rezerwowych został oddelegowany Adam Musiał. Ten manewr wbrew logice przyniósł w rekecie końcowym wielki sukces. Marek Szczypiór pokonała Daniela WOlika , a Jarosław Kała nie dał szans Matuskowi . O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały zatem punkty z totalu. I tutaj swoją cegiełkę dołożył Adam Musiał. Zdobył 232 punkty i wyprowadził zespół na zwycięstwo 8 – 0 w secie i 18 – 14 w całym spotkaniu !

FRETKI – JUST STRIKE 17 – 15 [ 2 – 6; 5 – 3; 2 – 6; 8 – 0]
(325 – 352; 336 – 334; 361 – 366; 417 – 344)

To było niezwykle zacięte spotkanie. W pierwszym secie swoją przewagę zaznaczyli zawodnicy Bad Boys, którzy dość spokojnie kontrolowali przebieg gry. W drugim Kłoda zremisował z Kozłowskim, a w totalu Fretki okazały się lepsze o 2 piny !. Taki obrót sprawy dość mocno zmotywował Fretki. Co prawda w trzecim secie urwali jedynie dwa punkty Just Strike (przegrali seta różnicą 5 pinów), ale w czwartym zagrali koncertowo. Artur Małysko i Anita Gęsiarz odpalili ! Razem zdobyli 417 punktów i wygrywając 8 – 0 seta, przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść.

POGODNA 19 – YANUSZE BOWLINGU 8 – 24 [2 – 6; 4 – 4; 2 – 6; 0 – 8]
(397 – 400; 396 – 410; 334 – 414; 310 – 377)

Bardzo dobre spotkanie rozegrali Yanusze Bowlingu. W każdym z trzech pierwszych setów zdobywali  minimum 400 punktów. Osłabieni brakiem Mięsowskiego zawodnicy Pogodnej starali się dotrzymywać kroku Yanuszom.  Pierwszego seta w totalu przegrali trzema  pinami, drugiego czterema !  W kolejnych przewaga Yanuszy zaczęła wzrastać i końcowy, wysoki wynik stał się faktem.

STRAŻACY – MAKAK TEAM 28 – 4 [8 – 0; 8 – 0; 6 – 2; 6 – 2]
(394 – 351; 384 – 342; 382 – 366; 364 – 354)

Rozdrażnieni walkowerem z poprzedniej kolejki zawodnicy Strażaków nie dali szans Makak Team. Wygrali pewnie i zasłużenie. To nie było dobre spotkanie Makaków. Już po dwóch setach było po meczu. W tych odgrywkach nieco słabiej zagrał Kamil Czajka co zapewne odbiło się na dyspozycji całego zespołu.

PINOMENALNI  -  BAD BOYS 30 – 2 [8 – 0; 8 – 0; 8 – 0; 6 – 2]
(409 – 392; 348 – 245; 428 – 368; 374 – 343)

PINomenalni w dziesiątej kolejce zagrali po raz pierwszy bez Radka Gwiździńskiego. Byli jednak w takiej dyspozycji, że absencja lidera zespołu nie miała większego znaczenia. Bad Boys jedynie w pierwszym secie przeciwstawili się rywalowi. Przegrali seta 17 pinami i to była najmniejsza z różnic w setach. W kolejnych grach dominacja PINomenalnych nie podlegała dyskusji.

VOO BOO DOO – MINIONKI 18 – 14 [6 – 2; 8 – 0’ 2 – 6; 2 – 6]
(337 – 334; 423 – 364; 342 – 394; 359 – 400)

W tym meczu można było spodziewać się sporych emocji. Niestety, mecz miał dwie fazy. Osłabieni brakiem Broniszewskiego zawodnicy Minionkow oddali dwa pierwsze set. Pierwszego przegrali różnicą zaledwie trzech pinów, jednak w drugim zupełnie oddali inicjatywę rywalowi. Na półmetku spotkania Voo Boo Doo prowadziło 14 – 2. Ta zaliczka wystarczyła na odniesienie zwycięstwa. Co prawda Minionki w trzecim i czwartym secie ostro wzięli się do roboty, ale nie zdołali odrobić straty.