2 kolejka - Remis w starciu Zapiexów z Voo Boo Doo

Trzy ligowe remisy, w tym podział punktów  Voo Boo Doo z Zapiexami, wysokie zwycięstwo Minionków nad PINomenalnymi, gładka przeprawa Strażaków, którzy mocno ugasili Yanuszy Bowlingu to główne echa minionej kolejki.
W pozostałych nie mniej emocjonujących spotkaniach debiutujący Just Strike wysoko pokonała nieobliczalną Jutrzenkę. Nie wyłoniono zwycięzców  w meczach Bad Boys z Makak Team, oraz Fretek z Pogodną 19.
W tabeli na czele plasują się Strażacy, którzy mocno rozpoczęli sezon. Tuż za nimi Just Strike, którzy w dwóch meczach odnieśli dwa zwycięstwa i tracą do lidera 10 punktów.
Sezon słabiej rozpoczęli PINomenalni, którzy zanotowali dwie porażki. Podobną sytuację mają Yanusze Bowlingu, którzy zaledwie z 17 punktami zamykają ligową tabele.

W trzeciej kolejce dojdzie do kilku ciekawych konfrontacji. Na miano hitu kolejki zasługuje pojedynek lidera z wiceliderem. Mecz Strażacy kontra Just Strike w najbliższy wtorek na torach 2 i 3.

BAD BOYS – MAKAK TEAM 16 – 16 [6 – 2; 2 – 6; 0 – 8; 8 – 0]
(347 – 345; 346 – 369; 300 – 406; 412 – 341)

To było bardzo zacięte spotkanie. Po pierwszych dwóch setach mieliśmy remis. Pierwszego Makak Team w totalu przegrali dwoma pinami ! Po trzecim secie wydawało się, że Kamil i dziewczęta mają opanowaną sytuację. Pewne zwycięstwo 8 – 0 dawało im sporą przewagę psychologiczną przed ostatnim setem. Niestety, brakami kondycyjnymi wykazał się lider Makak-ów . Kamil Czajka w ostatniej odgrywce zdobył zaledwie 135 pinów. Bad Boys odrobili straty z trzeciego seta i wyrównali stan rywalizacji.

FRETKI – POGODNA  16 – 16 [2 – 6; 0 – 8; 6 – 2; 8 – 0]
(371 – 372; 346 – 372; 347 – 339; 389 – 328)

Jeden pin zadecydował o zwycięstwie Pogodnej w pierwszym secie. W drugim  przewaga zespołu Piotr Ciury była wyższa i zanosiło się na pogrom Fretek, którzy przyzwyczaili nas , że czym bliżej końca meczu tym ich zdobycz jest co raz mizerniejsze. Fretki jednak zaskoczyli wszystkich. Trzecią partię wygrali 6 – 2, a w czwartej rozbili Pogodną i zainkasowali komplet punktów, czym wyrównali stan rywalizacji.

JUST STRIKE – JUTRZENKA 22 – 10 [8 – 0; 6 – 2; 8 – 0; 0 – 8]
(418 – 360; 403 – 364; 400 – 359; 345 – 359)

Wysokie zwycięstwo Just Strike nad Jutrzenką stawia tych pierwszych w roli „czarnego konia” tego sezonu. Zawodnicy Iwony Siekiery grają pewnie i bez kompleksów, prezentując wysoki poziom. W tym przypadku możemy stwierdzić, iż startowy handi cup jest bonusem dla bardzo dobrze rzucających Szmidli, czy  Kozłowskiego. Zapewne po czterech kolejkach zgodnie z regulaminem hucp członków Just Strike spadną i wtedy poznamy prawdziwe możliwości wicelidera tabeli.
Jutrzenka dzielnie stawiała opór, ale dopiero w ostsnim secie zdobyła komplet punktów. Wtedy to Just Strike po raz pierwszy zagrali poniżej 400 pinów w odgrywce.

VOO BOO DOO – ZAPIEXY 16 – 16 [0 – 8; 6 – 2; 2 – 6; 8 – 0]
(329 – 383; 373 – 359; 330 – 341; 353 – 345)

Mocno mecz rozpoczęli Zapiexy.  Obrońcy mistrzowskiego tytułu w starciu z brązowym medalistom zeszłego sezonu byli faworytem co potwierdzili w pierwszym secie. Grający bez Igora Stacherczaka zawodnicy Voo Boo Doo częściowo odrobili stratę w drugim secie, ale w trzecim ponownie oddali inicjatywę.
Przed ostatnią partię rywalizacji Zapiexy prowadzili 16 – 8 i raczej nie zakładali, iż nie zdobędą już punktu w tym meczu. Stało się jednak inaczej. Banasiak wyraźnie pokonał Wolika,  Konrad Stacherczak ośmioma pinami ograł Pagweta. Matusek co prawda nadrobił nieco punktów z pozycji rezerwowego, ale to było za mało aby odebrać komplet punktów Voo Boo Doo.

YANUSZE BOWLINGU – STRAŻACY 5 – 27 [2 – 6; 1 – 7; 2 – 6; 0 – 8]
(352 – 379; 338 – 344; 379 – 382; 362 – 393)

Starali się z całych sił gracze Yanuszy, aby sprawić niespodziankę. Wysiłki jednak było mało owocne. Strażacy grali pewnie i kontrolowali przebieg wydarzeń.  Są w wysokiej formie i  aby w obecnej chwili ich pokonać trzeba zagrać na maximum swoich możliwości.
Najbardziej zacięty był trzeci set meczu. Sebastian Dargiel pokonał Jacka Frymusa. Niestety Marcin Korzeniec nie zaliczy tego meczu do udanych. W starciu z Darkiem Jagusiakiem zdobył tylko 121 pinów i 37 punktowa przewaga wypracowana przez Dargiela została roztrwoniona.

MINIONKI – PINOMENALNI 23 – 9 [6 – 2; 5 – 3; 6 – 2; 6 – 2]
(351 – 346; 342 – 335; 358 – 275; 377 – 338)

Minionki dość gładko i pewnie pokonali PINomenalnych. Z powracającym po rocznej absencji Broniszewskim, będą na pewno mierzyć w finał. W tym jednak meczu, mimo wysokiego zwycięstwa nie zaprezentowali mistrzowskiej formy. To jednak wystarczyło do ogrania będących w zapaści PINomenalnych.