Porywający mecz na szczycie ligowej tabeli

W czwartej kolejce gier z zaplanowanych spotkań rozegrano cztery. Na pierwszy plan wysuwał się pojedynek lidera tabeli Minionków – z wiceliderem Voo Boo Doo. Mecz dostarczył sporych emocji a obrońcy mistrzowskiego tytułu nieznacznie  pokonali lidera tabeli.
W pozostałych grach nie było większych niespodzianek. Strażacy pokonali Pogodną 19, Pinomenalni nie dali szans Jutrzence, a Zapiexy ograły Bigos z Fretki.
Przełożony został mecz pomiędzy Yanuszami bowlingu z Niezdecydowanymi. W zamian za to Niezdecydowani rozegrali awansem mecz szóstej kolejki ze Strażakami. I tutaj można mówić o małej niespodziance. Strażacy dość wysoko pokonali Niezdecydowanych i odnosząc dwa zwycięstwa w poniedziałkowych i wtorkowych meczach awansowali na trzecią lokatę w ligowej tabeli.

VOO BOO DOO  - MINIONKI 18 – 14

Mecz na szczycie ligowej tabeli rozpoczął się od mocnego uderzenia Voo Boo Doo, którzy w pierwszej odgrywce zmiażdżyli Minionki. Konrad Stacherczak zdobył 255 punktów, Igor i Andrzej dołożyli resztę i obecni mistrzowie wygrali seta różnicą 106 pinów ! W kolejnej odgrywce Minionki odrobili straty. Wygrali seta do zera różnicą 9 pinów. W trzeciej odgrywce ponownie triumfowali gracze Voo Boo Doo pokonując rywala w każdej z gier indywidualnie w totalu różnicą 24 pinów. Przed ostatnim setem Minionki miały już szansę tylko na remis w całym meczu. Musieli wygrać seta 8 – 0. Wygrali, ale tylko 6 – 2, bowiem Andrzej Banasiak indywidualnie pokonał Wronę.

PINOMENALNI – JUTRZENKA 26 - 6

Po słabszym meczu w minionej kolejce, w czwartej do spotkania z Jutrzenką Pinomenalni przystąpili mocno skoncentrowani i wzmocnieni Januszem Wywiałem, który nie grał w drugiej i trzeciej kolejce.  Poważne podejście do spotkania przyniosło zamierzony efekt. Dobra, wyrównana gra całego  zespołu sprawiła, iż Jutrzenka ugrała tylko 6 punktów. Dwa indywidualne pojedynki wygrał Jarosław Kała, jedno zwycięstwo dorzucił Adam Musiał.

ZAPIEXY -  BIGOS Z FRETKI 24 – 8

W dwuosobowym składzie do meczu z Zapiex-ami przystąpili zawodnicy Bigos z Fretki. Zaciętą walkę oglądaliśmy jedynie w drugim secie, kiedy to Anita Gęsiarz pokonała Szymona Pagweta  (197 – 156, a Marcin Kłoda nieznacznie uległ Danielowi Wolikowi (205 – 215). W totalu wygrały Fretki, jednak cały mecz pewnym zwycięstwem zakończyli Zapiexy.

POGODNA 19 – STRAŻACY 9 – 23

Absolutni nowicjusze ligowi, zespół Pogodnej 19 mimo porażki może być zadowolony z wyniku jaki uzyskał w starciu ze strażakami. Wygrany czwarty set w totalu i dwa zwycięstwa indywidualne to nagroda za ambitną postawę i progres w rozgrywkach.  Niestety, rywale też punktowali i w efekcie Pogodna 19 spadła na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

STRAŻACY  - NIEZDECYDOWANI  22 – 10

W meczu szóstej kolejki, rozegranym awansem Strażacy dość pewnie i niespodziewanie pokonali Niezdecydowanych. Już po trzech setach widomym było, iż ze zwycięstwa będą się cieszyć Ognioodporni. Trzy wygrane sety w stosunku 6 – 2, 8 – 0, 8 – 0 przyniosły rozprężenie w szeregach Strażaków i w ostatniej partii Niezdecydowani zmniejszyli rozmiary porażki.