W poniedziałek rusza nowy sezon !

Już w najbliższy poniedziałek i wtorek nastąpi inauguracja rozgrywek naszej ligi w nowym sezonie, do którego akces zgłosiło aż 9 zespołów. Na zebraniu organizacyjnym ustalono kilka zmian organizacyjnych dotyczących systemu rozgrywek jak i punktacji. Najważniejszą i przełomową wydaje się być wprowadzenie systemu handicuap dla wszystkich zawodników !

 

 

To dobra informacja dla wszystkich zawodników. Zaproponowana przez kapitana nowej drużyny  PINomenalni  zmiana wyrówna rywalizację w poszczególnych spotkaniach i może sporo namieszać w klasyfikacji. Nowość dotyczy wprowadzenia handicap dla wszystkich zawodników.

„Wycinek”  z regulaminu rozgrywek:

  1. Handicup

a)      Rozgrywki prowadzone są przy uwzględnieniu handicup, który dotyczy wszystkich zawodników

b)      Handicup wyliczany jest na podstawie założenia:

(200 pinów – średnia zawodnika) x 0,5

c)       Średnia dla zawodnika pobierana jest z poprzedniego sezonu przez pierwsze 4 kolejki

d)      Po rozegraniu przez zawodnika 16 gier do wyliczenia handicup pobierana jest średnia z bieżącego sezonu

e)      Do wyliczenia bieżącego handicup nie zaliczamy dwóch najsłabszych i dwóch najlepszych gier w sezonie

f)       Dla nowych zawodników przyjmujemy średnią początkową obliczoną na bazie średniej ligowej z minionego sezonu i wyniesie ona 149 pinów

g)      Średnią zaokrąglamy do pełnej liczby zgodnie ze wzorem matematycznym

h)      Przykład wyliczenia średniej:

_ Pan Iksiński uzyskał  w minionym sezonie średnią 150 pinów

_ Handicup dla Pana Iksińskiego na nowy mecz wyniesie :

(200 – 150) x 0,5 = 50 x 0,5 = 25 pinów

i)        Handicup doliczany jest każdemu uczestnikowi meczu do każdej gry

j)        Po rozegraniu szesnastu  odgrywek każdy zawodnik osiąga ruchomy handicup, który będzie wyliczany po rozegraniu każdego spotkania ligowego.

Inna ważna zmiana to zmniejszenie ilości zawodników w drużynie i wydłużenie meczu o jeden set. Zatem do rozgrywki musi przystąpić nie mniej niż dwóch graczy i nie więcej niż trzech graczy. Mecz zostanie rozegrany wg schematu:

I SET

A 1

:

B 1

A 2

:

B 2

A 3

:

B 3

II SET

A 1

:

B 2

A 2

:

B 1

A 3

:

B 3

III SET

A 1

:

B 1

A 2

:

B 2

A 3

:

B 3

IV SET

A 1

:

B 2

A 2

:

B 1

A 3

:

B 3

gdzie A1, A2 oznacza kolejno zawodników podstawowych drużyny A, a  A3 zawodnika rezerwowego.  B1, B2 zawodników podstawowych drużyny B, a B 3 zawodnika rezerwowego  drużyny B.
Do rywalizacji w secie przystępuje dwóch  zawodników podstawowych, którzy rywalizują między sobą wg. wyżej podanego klucza, oraz jeden zawodnik rezerwowy, którego uzyskany wynik można zamienić na najsłabszy wynik drużyny w danym secie. Ilość punktów uzyskanych przez rezerwowego może wpłynąć jedynie na sumę punktów uzyskanych w TOTALU. Nie wpływa to na wynik indywidualnej rywalizacji zawodników podstawowych w secie.
Po każdym secie można wymienić jednego zawodnika podstawowego na zawodnika rezerwowego.

Na wynik zespołu składają się punkty zdobyte w bezpośredniej rywalizacji zawodników podstawowych w każdym secie.  Za zwycięstwo w odgrywce dla lepszego zawodnika a zarazem zespołu przyznaje się 2 punkty. Sumę punktów w każdej odgrywce każdego zawodnika na koniec odgrywki się sumuje uzyskując tak zwany TOTAL. Za zwycięstwo w TOTALU drużyna zwycięska otrzymuje 4 punkty.  Łącznie, maksymalnie  w jednym secie można uzyskać 8 punktów. Sety są cztery , zatem w meczu maksymalnie można uzyskać 32 punkty.

Na starcie nowego sezonu zobaczymy następujące drużyny:


DRUŻYNY

1

MINIONKI

2

POGODNA 19

3

VOO BOO DOO

4

PINOMENALNI

5

ZAPIEXY

6

MAKAK TEAM

7

BIGOS Z FRETKI

8

JUTRZENKA

9

STRAŻACY


Po nazwach zgłoszonych przez kapitanów  możemy zaobserwować, iż  do rozgrywek zostały zgłoszone nowe ekipy. To może być jednak złudne, bowiem niektórzy zmienili tylko nazwy, jak np. Dream Team, który teraz wystąpi jako ZapieXy. Również mimo iż nieznajomo brzmi nazwa PINomenalni, to w składzie tej drużyny mamy samych znajomych: Piotr Słabikowski, Paweł Rak i Janusz Wywiał. 
Z nowych zespół w lidze witamy dwie ekipy – Pogodno 19, oraz Makak Team. O ile w zespole Pogodno będzie nam miło powitać samych debiutantów, o tyle  Makak Team to drużyna założona przez Karolinę Skalik, która w lidze debiutowała w minionym sezonie.
W lidze doszło też do kilku transferów. Andrzej Banasiak opuścił Casus i dołączył do mistrza Voo Boo Doo. Z kolei z Voo Boo Doo wyemigrował do PINomenalnych Piotr Słabikowski.  Z gry w ZapieXach zrezygnowała z przyczyn rodzinnych Iwona Siekiera. Podobne wydarzenie miało miejsce w Minionkach, których opuścił Piotr Broniszewski oraz Dragon Ball, z których odszedł  do PINomenalnych Janusz Wywiał.
Szkoda , że z udziału  w rozgrywkach zrezygnowali Harnasie i Dragoni, bo rywalizacja w tym sezonie może być niezwykle emocjonująca.

Niebawem na łamach naszego portalu przeprowadzimy aktualizację rozgrywek. Jednak prosimy o wyrozumiałość, bowiem zmiany, szczególnie dotyczące zliczania punktacji w protokole meczowym są dość istotne, a to wymaga ingerencji w szablon rozgrywkowy.

Terminarz I kolejki spotkań:

tory

1

KOLEJKA

termin

4 - 5

MINIONKI

:

STRAŻACY

09.10.18

6 - 7

POGODNA 19

:

JUTRZENKA

09.10.18

6 - 7

VOO BOO DOO

:

BIGOS Z FRETKI

08.10.18


PINOMENALNI

:

PAUZA


4 - 5

ZAPIEXY

:

MAKAK TEAM

08.10.18

 

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Data Drużyny

[zobacz więcej]

Tabela

# Nazwa Punkty
1 STRAŻACY 416
2 VOO BOO DOO 390
3 ZAPIEXY 371
4 MINIONKI 357
5 PINOMENALNI 354
6 MAKAK TEAM 321
7 NIEZDECYDOWANI 290
8 JUTRZENKA 286
9 YANUSZE BOWLINGU 268
10 BIGOS Z FRETKI 238

[zobacz więcej]

Klasyfikacja indywidualna

# Nazwisko Średnia
1 D. Wolik 181.13
2 D. Jagusiak 174.13
3 P. Słabikowski 171.95
4 K. Stacherczak 169.2
5 I. Stacherczak 166.85
6 K. Czajka 164.86
7 D. Dawiskiba 164.53
8 A. Banasiak 162.41
9 J. Wywiał 160.25
10 W. Jagusiak 156.91

[zobacz więcej]