VOO BOO DOO OBRONIŁO TYTUŁ MISTRZOWSKI

To były expresowe finały ! Nad wyraz szybko i dość łatwo, zarówno w walce o pierwsze, trzecie jak i piąte miejsce faworyzowane zespoły osiągnęły swoje cele. Voo Boo Doo potrzebowało tylko trzech spotkań, a w zasadzie ośmiu setów aby obronić tytuł mistrzowski ! W ostatnim  starciu Dream Team rozczarowało i nie nawiązało nawet walki z mistrzami.
W rywalizacji o trzecie miejsce Harnasie w trzech setach rozstrzygnęli rywalizację, choć ostatni mecz nie zapowiadał końcowego sukcesu. Dragoni zacięli się w ostatniej odgrywce którą przegrali 10 – 0 , a po dwóch setach prowadzili 14 – 6 !
W meczu o piąte miejsce nie było emocji zarówno w pierwszym jak i drugim starciu. Minionki przewyższali swoich rywali w każdym elemencie i w drugim, decydującym meczu nie oddali nawet punktu.
Mecz o siódmą lokatę został przeniesiony na 22 maja.

..

wyniki i terminarz fazy finałowej klasyfikacja indywidualna fazy finałowej

..

TRZECI MECZ FINAŁOWY
DREAM TEAM – VOO BOO DOO  0 – 3

Już w pierwszym secie zarysowała się przewaga pewnie grających zawodników Voo Boo Doo. Piotr Słabikowski wyraźnie zaznaczył kto rządzi na torach i zdobywając 236 punktów poprowadził swój zespół do zwycięstwa w secie. Druga partia była ostatnią, przysłowiową „deską ratunku” dla liderujących niemal przez cały sezon zawodników Dream Team. Niestety, „Marzyciele” nie podnieśli rękawicy i przegrali seta różnicą 56 pinów, co w końcowym rozrachunku dawało Voo Boo Doo zwycięstwo 8 – 2 w drugim secie i osiągnięcia granicy 16 punktów w meczu, które z kolei dawały zwycięstwo w całym spotkaniu i rozstrzygało finałową rozgrywkę na korzyść VOO BOO DOO !

Trzeba powiedzieć, że zawodnicy Voo Boo Doo zasłużenie wygrali walkę w finałowych rozgrywkach i dość pewnie obronili mistrzowski tytuł !

HARNASIE – DRAGON BALL 3 - 0

Spore emocje towarzyszyły ostatniemu, jak się okazało spotkaniu o brązowy medal w sezonie 2017/2018 naszej ligi.
Pierwszy set Dragoni rozstrzygnęli na swoją korzyść różnicą tylko 4 pinów. Chamela pokonał Mięsowskiego dwoma pinami i to był jak się wydaje mocny impuls dla Dragonów.
W drugim secie ponownie Wtold Chamela osiągając najlepszy wynik poprowadził swoją drużynę do kolejnego wygranego seta. Co prawda dwa indywidualne pojedynki Harnasie rozstrzygnęli na swoją korzyść, ale w totalu triumfowali Dragoni. Po dwóch setach prowadzili 14 – 6 i mało kto obstawiał, iż rywalizacja o brązowy medal zakończy się już w tym dniu  . Niestety, dla Dragonów trzeci set był przekleństwem. Żaden z zawodników nie przekroczył granicy 150 pinów !  Z zimną krwią wykorzystali to Harnasie. 188 punktów Korzeńca, 181 Mięsowskiego i niby tylko 133 Ociepy, ale jakże ważne 133. „Wito” dwoma pinami pokonał Chamelę, który zanotował mocną zniżkę formy w ostatnim secie. Dzięki temu Harnasie wygrali trzeciego seta 10 – 0 i cały mecz 16 – 14 (!), co w efekcie dało im zwycięstwo w rywalizacji o trzecie miejsce w sezonie 2017/2018.

MINIONKI – STRAŻACY 3 - 0

Tylko w pierwszym secie Strażacy wierzyli , że są w stanie ograć Minionki i wywalczyć piątą lokatę w lidze. W drugim secie Karolina Skalik wynikiem 209 punktów zrobiła wielkie wrażenie na Strażakach, którzy tę partię przegrali różnicą 137 pinów ! Do trzeciego seta nie mając już szans na zmianę końcowego wyniku strażacy nie przystąpili.