Voo Boo Doo bliżej tytułu, Harnasie blisko „brązu” !

Za nami drugie mecze finałowe i pierwsze mecze o miejsca pięć i siedem. Jak na razie górą faworycie, choć trudno było przed finałami  takich wskazać w rywalizacji o miejsca 1 i 3. Nie mniej, Voo Boo Doo po zaciętym drugim spotkaniu do triumfu potrzebują już tylko jednej wygranej. Podobnie ma się sprawa w parze Harnasie – Dragon Ball. Wyżej sklasyfikowani w sezonie zasadniczym był zespół Smoków, jednak to Harnasie podobnie jak w pierwszym starciu, tak i w drugim okazali się skuteczniejsi.
W rywalizacji o piąte miejsce zespół Minionków pokonał Strażaków - najlepszy zespół grupy spadkowej. Jutrzenka z kolei w pierwszym starciu o 7 miejsce w lidze nie dała większych szans Bigosom z Fretki.

.

wyniki i terminarz fazy finałowej klasyfikacja indywidualna fazy finałowej

..

Drugi mecz finałowy – 2018-05-07

Dream Team – Voo Boo Doo 0 – 2

Pierwszy set nie wróżył nic dobrego dla debiutujących w lidze “Marzycieli”. Obrońcy mistrzowskiego tytułu zagrali dość pewnie i wygrali wszystkie swoje pojedynki indywidualne dość pewnie i zainkasowali 10 punktów. W drugiej odgrywce nareszcie Dream Team pokazali przysłowiowy „lwi pazur” Wolik pokonał Słabikowskiego, Pagwet jednym pinem ograł Zgajewskiego i tylko Konrad Stacherczak zapunktował w starciu z Matuskiem. W totalu lepsi o 35 pinów byli zawodnicy Dream team i stan meczu po dwóch setach oscylował blisko remisu.
Trzeci set był niezwykle emocjonujący. Duża w tym zasługa Igora Stacherczaka i Daniela Wolika. Najmłodszy zawodnik ligi grał jak natchniony a i w najważniejszym momencie spotkania ręka nie zadrżała. Igor pokonał Wolika 218 – 21, a że kompani z ekipy dołożyli również komplet zwycięstw to triumf Voo Boo Doo w drugim spotkaniu stał się faktem.

Harnasie – Dragon Ball 2 – 0

Pierwszy set drugiego starcia nie zachwycił poziomem. Jednak to Harnasie odnieśli zwycięstwo. W drugiej odgrywce poziom meczu wzrósł, a komplet [punktów na swoje konto zapisali Dragoni. Po  dwóch setach Dragon Ball byli bliscy wyrównania stanu rywalizacji w walce o trzecie miejsce, bowiem w meczu prowadzili 12 – 8.
Trzecia partia to słaba gra kompletnie pogubionych Dragonów. Mięsowski 192 – 134 pokonała lidera Dragonów Grzegorza Głąba, Bązi jednym pinem ograł Chamelę, a Korzeniec kontrolując sytuację zdobył dwa punkty w walce z Rafałem Głąbem. W totalu również Harnasie okazali się lepsi i to onie zwycięsko wyszli z tego zaciętego pojedynku dopisując sobie drugie zwycięstwo w walce o najniższy stopień na podium sezonu 2017/2018.

Minionki – Strażacy 1 – 0

W najmocniejszych składach personalnych do rywalizacji przystąpiły zespoły Minionków i Strażaków. Pierwsi zawiedzeni niepowodzeniami w grupie mistrzowskiej – drudzy zmotywowani do pokazani , że to im należało się miejsce w górnej stawce. Jednak pierwsza partia meczu tego nie potwierdziła. Minionki zagrali dość pewnie, a Strażacy nie mogli znaleźć prawidłowych „klepek”. Toteż Wrona sześcioma pinami pokonał lidera Strażaków, Broniszewski trzema wygrał z Pawłem Cierpiałem, a Dawiskiba wysoko ograł Jacka Frymusa. Drugi set był jeszcze bardziej zacięty, ale ponownie wygrany przez Minionki. Wrona o cztery piny okazał się lepszy od Cierpiała, „Bronek” jednym pinem pokonał Frymusa, a Dawiskiba dwoma przegrał z Darkiem Jagusiakiem ! Zwycięstwo w totalu ekipie Mininków zapewniła Karolina Skalik, która była najskuteczniejszym zawodnikiem w tej partii.
Po dwóch setach mający już zapewnione zwycięstwo w meczu zupełnie się „rozkleili” i w trzecim secie zostali pokonani do zera.

Bigos z Fretki – Jutrzenka 0 – 1

Spotkanie miało jednego bohatera. Wygrywał swoje spotkania z dużą przewagą dając swojej drużynie i zwycięstwa indywidualne i zwycięstwa w totalu. Zaskoczył wszystkich średnią (ponad 167 pinów w meczu) i był motorem napędowym swojego teamu. Mowa o Arturze Kleszczu, który we wtorkowy wieczór rozdawał „karty”. Artur miał wsparcie w swoich kolegach i dlatego Jutrzenka nieoczekiwanie pewnie w pierwszym starciu pokonała Bigos z fretki