Nowy sezon w Amatorskiej Lidze Bowlingowej Podziel się na Facebook'u

29 września meczem Harnasie VS Lwy Częstochowa zainaugurowano w naszej kręgielni nowy sezon ligowy. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło sie 10 drużyn: Casus, Dragon Ball, Harnasie, Lwy Częstochowy, Magic Team, Elipse, Tomi Team, Five Team, Bigos z Fretki, Voo Doo. W meczu otwarcia dziewiąty zespół minionego sezonu - Harnasie nie dali szans dziesiątej ekipie minionych rozgrywek Lwom Częstochowa i zwyciężyli Speed - rowerzystów 10 - 0. Jak narazie na szczycie tabeli znajduje sie Casus, który w czterech rozegranych spotkaniach zgromadził 38 punktów. Jeszcze bez rozegranego spotkania jest natomiast ekipa Voo Doo, która dopiero dzisiaj zainaugurowała rozgrywki.

 
Magic Team mistrzem ALB w sezonie 2013/2014 Podziel się na Facebook'u

 

 

 

 

zakończyły się ligowe zmagania w amatorskiej lidze bowlingowej. W finale Magic Team w dwóch meczach pokonał Elipse wygrywając kolejno 10 – 0 i 8 – 2.
Na spotkaniu zakończeniowej miniony sezon zwycięzcom wręczono Puchary i nagrody.

Zmagania finałowe rozstrzygnięte zostały co prawda w dwóch spotkaniach ale to nie oznacza, że nie brakowało emocji. Szczególnie drugi mecz, w którym Elipse niemal do końca walczył o pozostanie w grze stał na wyrównanym poziomie, choć trzeba przyznać, że stawka nieco paraliżowała graczy i wyniki indywidualne nie były … najlepsze.

Pierwszy mecz rozstrzygnął się niemal w pierwszej odgrywce,  której Paweł Orzeł (214 pinów) poprowadził Magic Team do pewnej wygranej, a uzyskana przewaga (49 pinów) pozwoliła zawodnikom Magic na spokojną grę i kontrolę dalszych wydarzeń na torze. Wyrównana była druga odgrywka, natomiast w trzeciej Elipse wyraźnie „odpuścili” nie widząc możliwości dogonienia rywala.

I mecz o 1 miejsce

 

W drugim meczu finałowym przyszli mistrzowie zaczęli od mocnego uderzenia. Zwycięstwo przewagą 75 pinów stawiało ich w komfortowej sytuacji. W tej odgrywce nie tyle Magic zagrali wyśmienicie co Elipse … grubo poniżej swoich możliwości. Wynik 418 pinów nie rzucił bowiem na kolana obserwatorów spotkania. Gdy wydawało się , że jest już niemal  po meczu druga odgrywka zakończyła się zwycięstwem Elipse różnicą 42 pinów co otwierało drogę do zwycięstwa w końcowym rozrachunku tego spotkania. Trzecia odgrywka była bardzo wyrównana. Dopiero w ostatniej ramce Magic zapewnili sobie zwycięstwo róznicą 3 pinów co wystarczało do końcowego sukcesu w sezonie 2013/2014.

 

II mecz o 1 miejsce

 

11 lipca 2014 roku natomiast odbyła się „gala” zakończeniowa rywalizację w minionym sezonie. W kręgielni spotkały się wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach. W miłej, rozrywkowej atmosferze Krzysztof Stacherczak właściciel kręgielni i organizator zmagań ligowych uhonorował pierwsze trzy zespoły rywalizacji i wyróżnił najlepszego zawodnika ALB w minionym już sezonie. Miano najskuteczniejszego gracza przypadło Pawłowi Orłowi, który miał najwyższą średnią w lidze oraz w fazie play off.

Wszystkim uczestnikom zmagań ligowych gratulujemy dobrych wyników i wspaniałej rywalizacji zapraszając do zgłoszeń na nowy sezon rozgrywkowy.

 

I mecz o 1 miejsce

 

II mecz o 1 miejsce

 

 
FIVE TEAM trzecim zespołem sezonu 2013/2014 Podziel się na Facebook'u

Niemałe emocje towarzyszyły walce o 3 miejsce Amatorskiej Ligi Bowlingowej. VOO DOO zaczęli od pewnego zwycięstwa w pierwszym spotkaniu, choć pierwszą odgrywkę meczu przegrali. Five team dzięki 176 punktom Pawła Mięsowskiego dwoma pinami wygrali pierwsze starcie. W kolejnych grach zawodnicy FIVE TEAM grali równo, ale …. nieco za słabo co wykorzystali zawodnicy VOO DOO, którzy wygrali ten mecz 46 pinami. Trzeb a dodać, że decydująca o losach meczu była druga odgrywka, w której za sprawą dobrze grających Przerady i Stacherczaka VOO DOO wypracowało sobie sporą przewagę, która wystarczyła do zwycięstwa w całym spotkaniu.

Kolejny mecz rozpoczął się od mocnej gry VOO DOO, którzy rzucając  536 punktów wyprzedzili rywala o 51 pinów i wydawało się, że spokojna gra i kontrola w kolejnych grach powinna zapewnić najniższe podium. Powinna ale … nie zapewniła. VOO DOO po pewnym zwycięstwie w pierwszej partii kolejne zagrali słabo. Przewaga topniała z każdym rzutem, a 440 i 436 zdobytych punktów chluby zawodnikom nie przynosi. FIVE TEAM natomiast pokazał jak z praktycznie przegranej partii można się zmobilizować i odnieść sukces. Dwóch Pawłów (Mięsowski i Cierpiał) dało sygnał do walki, która zakończyła się zwycięstwem z przewagą 64 punktów. O wszystkim zatem miał zadecydować trzecie mecz.

Podobnie jak w drugiej partii VOO DOO zaczęli zgodnie z planem. Do wysokiego zwycięstwa w pierwszej odgrywce przyczyniła się nerwowa, słaba gra FIVE TEAM. Tylko 429 punktów to za mało aby pokonać rywala. Jednak z każdą kolejną partią obrońcy tytułu grali pewniej. W drugiej odgrywce odrobili straty a w trzeciej ….. „zmiażdżyli” VOO DOO , które z kolei z każdym rzutem grali słabiej. Zwycięstwo różnicą 119 pinów w trzeciej odgrywce ostatniego meczu zapewniło FIVE TEAM trzecie miejsce w lidze.

MECZE o 3 miejsce

I mecz o 3 miejsce


 

II mecz o 3 miejsce


 

III mecz o 3 miejsce


 

FIVE TEAM ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL ALB W SEZONIE 2013/2014


 
ELIPSE i MAGIC TEAM w finale ALB Podziel się na Facebook'u

ELIPSE i MAGIC TEAM w finale ALB

Nie było niespodzianek w meczach półfinałowych amatorskiej ligi bowlingowej.  DO finału rozgrywek awansowały te drużyny, które w sesji zasadniczej zajęły dwa pierwsze miejsca – MAGIC TEAM i ELIPSE. W meczu o trzecie miejsce ubiegłoroczny triumfator FIVE TEAM zmierzy się z VOO DOO.

Niespodzianki nie było , ale emocji nie brakowało. Te dostarczyli nam obrońcy tytułu,  zawodnicy FIVE TEAM, którzy w pierwszym meczu półfinałowym pewnie pokonali MAGIC TEAM a w kolejnym przez dwie odgrywki byli bliscy wyeliminowania faworyzowanego rywala. Ostatecznie „Magicy” powstrzymali nerwy i opanowali sytuację wygrywając trzecią odgrywkę dość wyraźnie (529 – 415) i cały mecz 8 – 2 wyrównując stan rywalizacji.

W trzecim decydującym starciu niestety było najmniej emocji . Już od pierwszej odgrywki  Magic Team wypracował sobie przewagę, którą kontrolował do końca spotkania. Pewna gra Kamila Janickiego (226, 195, 181 pkt) i stabilna pozostałych graczy dała „Magic” spokój w grze i stosunkowo łatwe zwycięstwo. Five team za sprawą swojego lidera Pawła Mięsowskiego próbował nawiązać walkę, ale z każdym rzutem rosła przewaga rywali a spadała motywacja czwórki z FIVE TEAM. Ostatecznie pewne zwycięstwo Janickiego , Kołaczyka, Myśliwca i Orła stało się faktem.

Mecz I

Mecz II

Mecz III

czytaj więcej »

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 60

Tabela

# Nazwa Punkty
1 STRAŻACY 170
2 ZAPIEXY 160
3 MINIONKI 128
4 VOO BOO DOO 126
5 MAKAK TEAM 122
6 JUTRZENKA 117
7 YANUSZE BOWLINGU 107
8 PINOMENALNI 98
9 JUST STRIKE 95
10 POGODNA 19 91

[zobacz więcej]

Klasyfikacja indywidualna

# Nazwisko Średnia
1 D. JAGUSIAK 177.21
2 D. WOLIK 175.64
3 K. CZAJKA 171.46
4 S. PAGWET 170.38
5 A. BANASIAK 164.33
6 P. SZMIDLA 163.5
7 K. STACHERCZAK 161.63
8 W. JAGUSIAK 160.18
9 D. DAWISKIBA 159.64
10 J. FRYMUS 158.75

[zobacz więcej]

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Data Drużyny
2019-11-18 FRETKI : BAD BOYS
2019-11-18 POGODNA 19 : ZAPIEXY
2019-11-18 PINOMENALNI : MAKAK TEAM
2019-11-19 VOO BOO DOO : JUST STRIKE
2019-11-19 MINIONKI : YANUSZE BOWLINGU
2019-11-19 JUTRZENKA : STRAŻACY

[zobacz więcej]