Koniec rundy zasadniczej ALB ! Podziel się na Facebook'u

W środę rozegrano ostatnie mecze sezonu zasadniczego w Amatorskiej Lidze Bowlingowej. Niestety ostatnie kolejki obfitowały w szereg walkowerów. Zespoły które zapewniły sobie awans „odpuściły” ostatnie kolejki  i mieliśmy kilka niespodzianek. Do końca o jak najlepszą wyjściową lokatę walczyły Drim Team i Woo Doo. W bezpośrednim pojedynku, który dostarczył sporo emocji lepsi okazali się zawodnicy WOO WOO, którzy pokonali w ostatniej odgrywce Drim Tim 4 – 6. Jednak w ligowej tabeli to Drim Tim został wyżej sklasyfikowany.

Więcej…
 
Bez niespodzianek w minionej kolejce Podziel się na Facebook'u

 

W minionej kolejce w rozgrywkach ALB rzec można wszystko odbyło się zgodnie z planem. Faworyci odnosili zwycięstwa , czyli, że było raczej przewidywalnie.
W poniedziałek Five Team odegrał mecz z nieobecnymi już w lidze Lwami Częstochowa oraz Casus ograł Woo Doo. Tutaj niewiadomym było w jakim składzie wystąpią gracze Woo Doo, ale tym razem zabrakło wzmocnień i Casus zdobył 8 punktów. Jedynie w trzeciej odgrywce rozkojarzenia Banasika sprawiło, iż Casus zdobyli mniej pinów i oddali 2 punkty Woo Doo.

[klasyfikacja drużynowa – link] [klasyfikacja indywidualna – link]

Spotkanie pomiędzy Tomi Team a Elipse zostało przełożone na 18.05.2015

 

 

Więcej…
 
Zapachniało play off … Podziel się na Facebook'u

Miniona kolejka wyjaśniła jedną kwestię dotyczącą play off. Otóż  Dragon Ball nie dali zdołali w meczu  przedłużającym ich szansę na awans do kolejnej fazy rozgrywek wzmocnionej ekipie Woo Doo i spadli w tabeli na 7 miejsce, a ponieważ był to ich ostatni mecz fazy zasadniczej wiadomym jest, iż już więcej punktów nie zdołają zdobyć. Zatem z czterech ekip walczących o 2 miejsca (pierwsza czwórka klasyfikacji już ten awans ma zapewniony) pozostały na placu „boju” 3 drużyny : Drim Tim, Woo Doo oraz Harnasie.

[klasyfikacja drużynowa]

[klasyfikacja indywidualna]

W poniedziałkowych i wtorkowych meczach , a raczej w przygotowaniach do zawodów zauważyliśmy pewne zmiany – istotne zmiany. Otóż  Magic Team zgłosili do rozgrywek dwóch zawodników, zatem wnioski z oddanego meczu zostały wyciągnięte. Woo Doo również szykuje mocny team na play off, bowiem po Marku Zgajewskim do zespołu jak w ubiegłych latach dołączył Marek Wojtalczyk, a to oznacza, ze jak w tytule … czuć „zapach” play off ….

W pierwszym meczu rozegranej kolejki nie było zbyt wielu emocji – bo nie mogło być. Casus odegrał mecz z wycofanymi Lwami . W drugim spotkaniu mający wciąż szansę na play off Harnasie z mierzyli się z Five Team. Do toru nie mogli dopasować się zawodnicy Five Team, ale zdołali wygrać pierwszą odgrywkę jednym pinem ! To zwiastowało emocje w kolejnych partiach. Zwiastowało, ale …. Do emocji nie doszło bo Witold Ociepa rzucając 200 punktów poderwał do walki swoich współzawodników i po drugiej odgrywce było praktycznie po zawodach. Zwycięstwo 147 pinami odebrało chęć do walki Harnasiom a dodało 10 punktów w tabeli Five Team.

Więcej…
 
DRIM TIM się rozpędza ! Podziel się na Facebook'u

Nie jest pewne czy to szczęście czy też może opatrzność czuwa nad zawodnikami Drim Tim walczącymi o awans do fazy play off. W minionym tygodniu zespół wygrał zawody walkowerem z wiceliderem rozgrywek a w tej kolejce na zawody nie stawił się … lider rozgrywek i obrońca tytułu Magic Team ! Tym samym zgodnie z regulaminem drużyna Piotra Strużykowskiego i spółki znów samotnie odegrała zawody,  zgarnęła komplet punktów i awansowała na piąte miejsce w tabeli ogromnie zwiększając swoje szanse na awans. Co prawda zawodnicy Drim Tim jednogłośnie orzekli, iż woleli by grać nie mając obok siebie pustego toru ale … stało się inaczej.
Oficjalnym powodem nie stawienia się lidera rozgrywek na zawodach była kontuzja jednego z zawodników, nie mniej kapitan Magic Team nie zachował przepisów regulaminowych i sędzia  prowadzący wtorkowe rozgrywki nie miał innego wyjścia jak przyznać 10 punktów dla zwycięzców.  Sprawą w czwartek zajmie się organ prowadzący rozgrywki. Inna sprawa, że zgłaszając trzech zawodników do rozgrywek zawsze istnieje możliwość kontuzji i wtedy … rodzi się problem.

Zatem we wtorkowy wieczór nie mięliśmy zbyt wielu emocji. Wspomniany Drim Tim rozegrał zawody bez konkurencji natomiast na torach obok rywalizację toczyły Elipse i Bigos z fretki. Faworyci nie zawiedli i bez większego oporu zdobyli komplet punktów, choć za ambicje i wolę walki należy pochwalić „Bigosów”.

Na uwagę w osiągnięciach indywidualnych zasługuje imponujący wynik osiągnięty przez zawodnika Elipse Mariusza Czakierta, który w trzech odgrywkach osiągnął 618 punktów co jest zdecydowanie najwyższym wynikiem nie tylko tej kolejki , ale i niemal trwającej rundy !

[tabela drużynowa] [klasyfikacja indywidualna]

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 49

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Data Drużyny
2019-01-21 ZAPIEXY : NIEZDECYDOWANI
2019-01-21 YANUSZE BOWLINGU : MAKAK TEAM
2019-01-21 POGODNA 19 : MINIONKI
2019-01-22 VOO BOO DOO : JUTRZENKA
2019-01-22 PINOMENALNI : BIGOS Z FRETKI

[zobacz więcej]

Tabela

# Nazwa Punkty
1 VOO BOO DOO 227
2 ZAPIEXY 218
3 STRAŻACY 214
4 PINOMENALNI 202
5 MINIONKI 175
6 JUTRZENKA 170
7 MAKAK TEAM 159
8 BIGOS Z FRETKI 146
9 YANUSZE BOWLINGU 142
10 NIEZDECYDOWANI 131

[zobacz więcej]

Klasyfikacja indywidualna

# Nazwisko Średnia
1 D. Wolik 185.93
2 P. Słabikowski 173.23
3 K. Stacherczak 172.61
4 D. Jagusiak 172.61
5 I. Stacherczak 169.55
6 D. Dawiskiba 164.68
7 A. Banasiak 160.9
8 K. Czajka 159.8
9 J. Wywiał 156.72
10 R. Głąb 156.28

[zobacz więcej]