DARIUSZ JAGUSIAK INDYWIDUALNYM MISTRZEM SEZONU 2018/2019 Podziel się na Facebook'u

W sobotę rozegrane zostały indywidualne mistrzostwa amatorskiej ligi bowlingowej. W zawodach dwufazowych (faza eliminacyjna i finał) najlepszym okazał się lider Strażaków Dariusz Jagusiak. „Daro” w finale zawodów, szale zwycięstwa na swoją korzyść przechylił w drugiej odgrywce, w której odrabiał stratę do Adama Musiała i odpierał ataki Andrzeja Banasiaka.
Na drugim miejscu, co można uznać za niespodziankę uplasował się Adam Musiał z Jutrzenki. Adam, grał równo w całym turnieju. W finale po pierwszej odgrywce prowadził i miał 15 pinów przewagi. Niestety, w drugiej odgrywce zagrał nieco słabiej co skrzętnie wykorzystał „Daro”
Trzecie miejsce zajął Andrzej Banasiak, który po pierwszej finałowej serii był czwarty. W drugiej partii finałowej grał bardzo dobrze. Przegonił Szymona Pagweta spychając go poza podium. Do odrobienia straty z pierwszej odgrywki finałowej „Andiemu” zabrakło 5 pinów.

Faza eliminacyjna sobotnich mistrzostw to rywalizacja zawodników w trzech odgrywkach, ze zmianami torów. Po pierwszej serii  zdecydowanie prowadził Andrzej Banasiak, który  wynikiem 206 punktów  wyprzedzał zawodników Zapiexów  Pagweta  i głównego kandydata do tytułu mistrzowskiego Daniela Wolika.

 

 

Więcej…
 
VOO BOO DOO w odwrocie, Niezdecydowani zatrzymali Strażaków Podziel się na Facebook'u

Z pięciu zaplanowanych spotkań siedemnastej kolejki rozegrano zaledwie trzy. Nie znaczy , że w poniedziałkowo – wtorkowych meczach było mało emocji. W meczu kolejki PINomenalni pokonali Voo Boo Doo. Była to czwarta pod rząd porażka aktualnych jeszcze mistrzów ! Można zatem mówić o kryzysie Voo Boo Doo, którzy nie wygrali meczu od 15 stycznie tego roku. Przewaga nad trzecim  zespołem broniących tytułu zawodników stopniała  do zaledwie 7, a nad czwartym do 11 punktów. Co gorsze, Voo Boo Doo ma jeden rozegrany mecz więcej. Po takiej serii awans bezpośrednio do półfinału zaczął się od mistrzów trochę oddalać.
Strażacy już po tej kolejce mogli wyprzedzić Voo Boo Doo i wskoczyć na fotel wicelidera. Powstrzymani jednak zostali przez Niezdecydowanych, którzy zbliżyli się w tabeli do Makak Team. Swoje spotkanie, choć nie bez kłopotów wygrali zawodnicy Zapiexów. Utrzymali pozycję lidera rozgrywek, ale przewaga nad Strażakami okupującymi jak na razie trzecie miejsce zmalała do 19 punktów. Zatem na finiszu rundy zasadniczej robi się co raz ciekawiej. Wszystkie rozstrzygnięcia są jeszcze możliwe.
Mecze Bigos z Fretki – Makak Team i Minionki – Yanusze Bowlingu zostały przeniesione na inne terminy.

W związku z faktem nie rozegrania aż dwóch spotkań siedemnastej kolejki wybór gracza tej rundy spotkań został wstrzymany do czasu rozegrania kompletu gier.

.

komplet wyników i protokoły aktualna tabela
klasyfikacja indywidualna

.

Więcej…
 
ZMIANY REGULAMINOWE W ROZGRYWKACH ! Podziel się na Facebook'u

W środę 6 marca w kręgielni odbyło się zebranie organizacyjne. Na wspólnym posiedzeniu przedstawiciela organizatora rozgrywek oraz kapitanów drużyn podjęto kilka ważnych dla dalszych rozgrywek uchwał.

Najistotniejsza, to zmiana systemu rozgrywek w fazie play off.  Głosowaniu poddano trzy warianty gier w fazie play off. Wygrała opcja powiększenia uczestników fazy finałowej do dziesięciu zespołów. Reasumując zatem , do fazy play off, drużyn walczących o tytuł mistrza awansuje sześć najlepszych zespołów sezonu zasadniczego, przy czym zespoły z miejsca jeden i dwa rundy zasadniczej uzyskują bezpośredni awans do półfinałów. Zespoły z miejsc od  trzy do  sześć zmierzą się ze sobą w ćwierćfinałach. Co ciekawe, przegrani z tych par (3 zagra z 6, 4 zagra z 5) trafią do dolnej drabinki play off, do „małego” półfinału i tam walczyć będą o piąte miejsce.


Więcej…
 
Strażacy na fali – Daro Jagusiak najlepszy w TOP 10 Podziel się na Facebook'u

Zdobył 750 punktów, poprowadził zespół do tryumfu nad mistrzami i zdobył koronę najlepszego zawodnika 16 kolejki. Dariusz Jagusiak, bo o nim mowa wyprzedził w klasyfikacji szesnastej serii gier Daniela Wolika, który uzbierał 721 punktów.
Trzecie miejsce  w klasyfikacji ze średnią 169 punktów zdobył Kamil Czajka z Makak Team.

Zwycięzcy gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody ufundowanej przez firmę Schott Sp. J. Są to bilety na Stand Up, który odbędzie się 17 marca 2019 o godzinie 18.00 w Pub Stacherczak.

Na scenie pabu zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł podziwiać  występ i śmiać się wraz z Mariuszem Kałamagą i Jackiem Nochem.


 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 56

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

Data Drużyny

[zobacz więcej]

Tabela

# Nazwa Punkty
1 STRAŻACY 416
2 VOO BOO DOO 390
3 ZAPIEXY 371
4 MINIONKI 357
5 PINOMENALNI 354
6 MAKAK TEAM 321
7 NIEZDECYDOWANI 290
8 JUTRZENKA 286
9 YANUSZE BOWLINGU 268
10 BIGOS Z FRETKI 238

[zobacz więcej]

Klasyfikacja indywidualna

# Nazwisko Średnia
1 D. Wolik 181.13
2 D. Jagusiak 174.13
3 P. Słabikowski 171.95
4 K. Stacherczak 169.2
5 I. Stacherczak 166.85
6 K. Czajka 164.86
7 D. Dawiskiba 164.53
8 A. Banasiak 162.41
9 J. Wywiał 160.25
10 W. Jagusiak 156.91

[zobacz więcej]